Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık Sigortası Yaptırmak için 7 Önemli Neden 

Yüksek meblağlı sağlık giderlerinizi ödemek çoğu zaman bütçenizi zorlayabiliyor. İhtiyacınıza uygun bir sağlık sigortası yaptırarak, sağlık sigortasının 7 önemli avantajından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Kaliteli ve mutlu bir yaşam için sağlıklı olmak çok önemli. Ancak işin aslı şu ki, bir hastalık başımıza gelinceye dek sağlık durumumuzu çok da düşünmüyoruz. Tedavi için hastaneye başvurduğumuzda karşımıza yüksek meblağlar çıkabiliyor. Konu sağlık olunca tabi ki hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Ancak tedavi masrafları günümüz şartlarında maalesef bütçemizi aşabiliyor. Yüksek tutardaki tedavi giderlerini ödeyebilmek için kendimizi büyük bir borç çukuruna sokabiliyoruz. Bu noktaya gelmeden, kendimizi veya bir yakınımızı şimdiden hesap edemeyeceğimiz masraflara karşı güvenceye almak için kullanabileceğimiz bir yardımcımız var: Sağlık sigortası!

Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası, hastalık veya kaza sonucu meydana gelen sağlık harcamalarının giderilmesine yönelik hazırlanan planlardır. Sigorta kapsamında belirlenen limitler, özel ve genel şartlar kapsamında, acil veya yıl içinde meydana gelebilecek sağlık giderlerinizi ödemektedir. Böylece doktor muayenesi, ameliyat, yoğun bakım, fizik tedavi gibi sağlık giderlerinizi poliçeniz kapsamında teminat altına almış olursunuz.

Sağlık sigortası için teklif alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, poliçenizin doğru bir şekilde oluşturulabilmesi için bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeniz gerektiğidir. Bilgilerinizi eksik vermeniz durumunda poliçenizin iptali veya ek prim uygulanması hususu söz konusu olabilmektedir. Acil bir tedavi durumunda poliçenizin iptali gibi bir durum ile karşılaşmamak için, en başından tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak verdiğinize emin olmalısınız.

Diğer bir dikkat edilecek husus ise, teklif alırken poliçedeki özel şartların ve teminat tutarlarını dikkatle incelemeniz gerektiğidir. Alacağınız sağlık hizmetini etkileyecek kloz ve tutarları tek tek kontrol etmelisiniz. En önemli nokta ise, sigortanızın ilk prim ödemesini gerçekleştirmeden sigortanızın başlamayacağıdır. Bu nedenle taksitli veya peşin ödemelerde prim ödemelerinizin eksiksiz ve gecikmesiz olarak yapıldığına emin olun.

İhtiyacınıza Göre İstediğiniz Sağlık Sigortasını Seçebilirsiniz

Sağlık sigortaları ihtiyacınıza göre ayrı ayrı düzenlenebiliyor. Yıl içinde ayakta veya yatarak yapılabilecek muayene ve ameliyat giderlerinizi karşılamak için özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Özel sağlık sigortası ile yüksek meblağlı sağlık giderlerinizi karşılama imkanı buluyorsunuz. Yıl içinde sağlık ihtiyaçlarınızın dışında, kaza veya hastalık sonucunda oluşabilecek acil tedavi ihtiyaçlarınız için acil sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Acil sağlık sigortası ile beklenmedik bir şekilde oluşan tüm sağlık giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Ayrıca acil durumlarda bir sağlık kuruluşuna nakil ve asistan hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sağlık harcamaları için SGK’nın sağladığı genel sağlık sigortasından faydalananlar için ise tamamlayıcı sağlık sigortası bulunmaktadır. Sağlık giderlerinizin SGK’nın verdiği teminatları aşması durumunda, aradaki farkı tamamlayıcı sağlık sigortası karşılamaktadır.

Sağlık Sigortasının Birçok Avantajı Bulunuyor

Acil Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası yaptırarak birçok avantajdan yararlanmaya başlıyorsunuz. Bir sağlık sigortası yaptırmak için 7 önemli nedeniniz bulunuyor!

  1. Sağlık sigortası sayesinde uygun gördüğünüz hastanede veya doktorda tedavi olma özgürlüğüne kavuşursunuz.
  2. Yüksek meblağlı tedavi masraflarına karşı düşük bir prim ödemesi ile korunmuş olursunuz.
  3. Poliçenin şartlarına bağlı olarak, sigortanız kapsamında dünyanın herhangi bir yerinde tedavi olma imkanına sahip olursunuz.
  4. Sadece kendiniz için değil, eşiniz veya çocuğunuz için de bir sağlık sigortası yaptırarak onların da geleceklerini garanti altına almış olursunuz.
  5. Sağlık sigortanız için yapmış olduğunuz prim ödemelerini vergi matrahınızdan düşme imkanına sahipsiniz.
  6. Ödemekte zorlandığınız birçok sağlık hizmetine sağlık sigortası sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  7. Kaza sonucu ortaya çıkan acil tedavilere ait masrafları sağlık sigortası sayesinde karşılayabilir ve normal hayatınıza en kısa sürede dönme imkanına kavuşursunuz.

İhtiyacınıza göre istediğiniz sağlık sigortasını Sigortayeri.com ’dan kolayca yaptırabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen birçok sigorta şirketlerinden teklif alabilir ve bu teklifleri birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. Böylece hem klozları, hem de teminat tutarlarını değerlendirerek en uygun fiyatlı poliçeyi bulabilirsiniz. Özel sağlık sigortasında hızlı bir şekilde offline olarak en uygun teklifleri alabilirken, tamamlayıcı ve acil sağlık sigortalarını online olarak hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Uygun koşullarda bir poliçe satın almak ne kadar önemli ise, tedavi durumunda da hızlı bir şekilde ödeme almak o kadar önemlidir. Bu konuda Sigortayeri.com sağlık harcamalarınıza yönelik ödemelerinizi beş gün içinde tarafınıza ulaştırmayı garanti ediyor. Geleceğinizi teminat altına almak için hiç beklemeden bir sağlık sigortası yaptırın. Doğru teminatlara ve uygun fiyatlara sahip bir sağlık sigortası için hemen Sigortayeri.com ’dan bir teklif alın.

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Bu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

formu temizleGönder